MAS-Cooler

Zastosowanie:


     Stanowisko MAS-COOLER jest przeznaczone do sprawdzania poprawności działania wentylatorów przedziału pasażerskiego (typ. L580) wraz z przetwornicą zasilającą i ONYX (typ 355.CC1.411) z pociągów typu Metropolis a w szczególności do pomiarów bicia promieniowego wirników wentylatorowych oraz pomiarów prądów płynących przez poszczególne fazy silnika.


    Ponadto daje możliwość pomiaru napięcia zasilania i częstotliwości prądu, co jest szczególnie przydatne podczas sprawdzania pracy silnika wraz z przetwornicą montowaną na wagonie.


Dane techniczne Stanowisko MAS-COOLER:


Wymiary geometryczne:

  1. długość całkowita: 1,4 m
  2. szerokość całkowita : 0,950 m
  3. wysokość całkowita : 1,25 m 

Masa:

  1. masa całkowita: ok. 130 kg

Dane elektryczne:

  1. Napięcie zasilania: 3 x 400VAC
  2. Pobór mocy (maksymalny): 2 kW
  3. Napięcie zasilania pokładowego (tak jak w wagonie Metrololis): 110 VDC

Konstrukcja stanowiska MAS_COOLER


      Stanowisko MAS-COOLER składa się z części głównej (Rysunek poniżej), która jest konstrukcją nośną stanowiska, na której jest zainstalowany pulpit do sterowanie silnikami wentylatorów oraz skrzynka zabezpieczająca, do której mocuje się tzw. narzędzia służące do mocowania odpowiedniego typu wentylatora. Skrzynka zabezpieczająca pozwala sprawdzać pracę silników wentylatorów w pozycji poziomej i pionowej, co pokazano na rysunkach CAD poniżej.

   


W konstrukcji głównej (po prawej stronie u dołu na powyższych rysunkach) znajduje się wysuwana szuflada, na której mocuje się przetwornicę.

Narzędzia do mocowania wentylatorów


Stanowisko MAS-Cooler jest wyposażone w dwa narzędzia do mocowania wentylatorów na stanowisku w tzw. skrzynce zabezpieczającej.

       

Projekt CAD i wykonane narzędzie do sprawdzania wentylatorów typ. L580 (rysunki powyżej).

   

Projekt CAD i wykonane narzędzie do sprawdzania wentylatorów typ. 355.CC1.411 (rysunki powyżej)  Data ostatniej modyfikacji: